سخنرانی

عینیت بخشیدن به حقایق دین در نهضت ابا عبدالله ع

به اطلاع همراهان گرامی می رساند به مناسبت فرا رسیدن ایام عاشورای حسینی آیت الله سید محمد قائم مقامی جهت تبیین یکی از اصلی ترین ویژگیهای دستگاه نهضت ابا عبدالله ع بیاناتی را در تاریخ  ۱۶ شهریور و مصادف با شب هفتم محرم سال ۱۳۹۸ ایراد نموده اند که علاقه مندان می توانند به این بیانات از طریق لینک زیر دسترسی داشته باشند.

فایل صوتی محرم ۹۸

آنچه در موضوع دلایل غیبت حضرت ولی عصر (عج) معلوم و آنچه جزء اسرار است

به اطلاع علاقه مندان مباحث مهدویت و بخصوص ظهور حضرت حجت (عج) می رساند آیت الله سید محمد قائم مقامی به مناسبت میلاد با سعادت حضرت ولی عصر (عج) و مقارن با نیمه شعبان سال ۱۳۹۸، بیاناتی در مسجد جامع غدیر خم با موضوع “آنچه در موضوع دلایل غیبت حضرت ولی عصر (عج) معلوم و آنچه جزء اسرار است” ایراد نموده اند. علاقه مندان می توانند این بیانات را در چارچوب فایل صوتی از لینک زیر دانلود نمایند.

دانلود-نیمه شعبان

گفتاری در موضوع حکمت های روزه

بسمه تعالی

در روز چهار شنبه ۱۰ خرداد ماه سال ۱۳۹۶ و مصادف با ایام ماه مبارک رمضان، آیت الله سید محمد قائم مقامی پیش از درس اصول فقه در موضوع حکمت های روزه بیاناتی ایراد نموده اند که از علاقه مندان دعوت میگردد فایل صوتی این بیانات را از لینک زیر دریافت دارند.

فایل صوتی حکمت روزه 

حضرت فاطمه زهرا (س) و حادثه عظیم انقلاب اسلامی

بسمه تعالی

به مناسبت تقارن ایام فاطمیه (س) و یوم الله فجر انقلاب اسلامی، آیت الله سید محمد قائم مقامی پس از درس خارج فقه بیاناتی در خصوص ارتباط حضرت فاطمه زهرا (س) و حادثه عظیم انقلاب اسلامی ایراد نموده اند که از علاقه مندان دعوت میگردد فایل صوتی این سخنان را از لینک زیر دریافت دارند.

فایل صوتی حضرت فاطمه (س) و انقلاب اسلامی 

در مورد ۹ دی

بسمه تعالی

 

در مورخ هشتم دیماه ۱۳۹۵ و در آستانه یوم الله ۹ دی، آیت الله سید محمد قائم مقامی پیش از درس خارج فقه بیاناتی در خصوص این حماسه عظیم ایراد نموده اند که از علاقه مندان دعوت میگردد فایل صوتی این سخنان را از لینک زیر دریافت دارند.

فایل صوتی در مورد ۹ دی

«عقل زینبی» گمشده امروز بشریت است/ مقایسه حضور یهود و عاشورا در سینما

به گزارش خبرگزاری فارس، آیت‌الله سیدمحمد قائم مقامی، کارشناس و سخنران دینی با حضور در مراسم عزاداری شب هجدهم محرم در حسینیه هنر طی سخنانی گفت: واکاوی ابعاد واقعه عاشورا و تاثیرات آن در جهان یکی از نکات و مواردی است که در ماه محرم به خصوص بعد از دهه اول باید به آن پرداخته شود.

وی با اشاره به استمرار و گسترش تاثیرگذاری عاشورا در طول تاریخ بیان کرد: واقعه عاشورا، انفجاری در عالم ایجاد کرد که از جهات مختلف می‌توان آن را بررسی کرد.

این کارشناس دینی با اشاره به بعثت پیامبر اکرم(ص) توضیح داد: نزول قرآن و حضور پیامبر اسلام(ص) انفجاری در زمان خود ایجاد کرد و از دو جنبه عقلی و عاطفی در جهان تاثیر داشت.

وی در همین باره باره افزود: قرآن که به صورت وحی نازل شده بود به عقل و اهمیت آن بیش از گذشته و به صورت انفجاری دامن زد و این مسئله که چندان با اعتقاد دینی ارتباط ندارد، نیازمند تحقیق علمی و دانشگاهی است و از طرفی برخلاف سخنان نظریه‌پردازان غربی درباره تعارض وحی و عقل است.

آیت‌الله قائم مقامی ادامه داد: عقلانیت حقیقی همراه با ذوق و عاطفه است و این دو که با وقوع بعثت پیامبر اسلام در جهان ایجاد شده‌اند همواره با یکدیگر هستند.

وی تصریح کرد: جامعه بشری بر اساس حکمت الهی و یا عقل ناقص خود در واقعه غدیر و امامت که راهکار تداوم بعثت و عقلانیت بود، نتوانست حالتی را که خداوند بواسطه پیامبر اسلام اعطا کرده بود، حفظ کند.

این سخنران دینی خاطرنشان کرد: اسلام به عقل و ذوق بشری دامن زد ولی بعد از آن که جامعه بشری نتوانست این وضعیت را حفظ کند، حالت عکسی پیش آمد که در آن جامعه دچار خواب شد و از طرف دیگر، خستگی روح و ملالت پدید آمد.

آیت‌الله قائم مقامی با بیان اینکه بر اساس قواعد، اگر انسان نتواند حقیقتی را حفظ کند، عارضه‌های سنگینی برایش ایجاد می‌شود، اظهار داشت: بعد از غدیر و اعراض از امامت، عقل و عاطفه در جامعه اسلامی رو به افول گذاشت و به دنبال آن، در زمینه‌های مختلف علم، فلسفه، هنر و… گرایش رجوع به زمان قبل از اسلام ایجاد شد که این وضعیت، آغاز فاجعه بود.

وی در همین راستا تاکید کرد: از جمله فلسفه‌های قیام عاشورا این بود امام حسین‌ علیه‌السلام، در واقع به دنبال پرده‌برداری از وضعیت ایجاد شده و علاج آن در جامعه بشری بود.

این کارشناس دینی افزود: شهادت امام حسین(ع) و عاشورا، بعثت را در جامعه تداوم می‌بخشد به صورتی که بعد از شهادت امام، عقل بشری شروع به بیداری می‌کند و جریان معرفت و بصیرت همراه با احساس و عاطفه پدید می‌آید.

* عاشورا برای یک گروه خاص مانند شیعه نیست

آیت‌الله قائم مقامی ادامه داد: عاشورا، آغاز توبه جمعی بشر است که طی آن با پدید شدن دوباره عقل و شیدایی در جامعه، انسان درمی‌یابد که جهان، معنایی دارد که البته این موضوع، مسئله ساده‌ای نیست و تنها کسانی می‌توانند به این حالت برسند که مصیبت و حالت قبل از واقعه عاشورا را که در آن به اوج می‌رسد، درک کرده باشند.

وی با بیان اینکه عاشورا، جنبه قراردادی ندارد و برای یک گروه خاص همانند شیعه نیست، اضافه کرد: مجالس و هیئات عزاداری در واقع بازتاب و انعکاس این حالت است که همراه با آمادگی برای استماع حقایق و معارف دینی است چرا که بعد از عاشورا، همواره حقایق جدیدی مطرح می‌شود که ویژگی عقل و شیدایی را در خود دارند.

این کارشناس دینی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: حکما، آفرینش را دعوت خداوند به سرور و جشن می‌دانند و وجود نیز از ریشه وجد است که به معنای سرور است. به عبارتی می‌توان گفت خداوند، موجودات را به جشن حضور خود دعوت کرده و برخورداری از این جشن، آدابی قرار داده که در واقع همان دین با محوریت معصوم است که با پیروی از او می‌توان از جشن حضور خداوند برخوردار شد.

آیت‌الله قائم مقامی در همین راستا تصریح کرد: در مقطعی از تاریخ، جامعه حاضر به رعایت این آداب نشدند و تنها به ظواهر دینی اکتفا کردند و از امام زمان خود پیروی نکردند که در نتیجه منجر به وقوع فاجعه شد.

این سخنران دینی افزود: در تعریف فاجعه به خصوص بعد از واقعه عاشورا باید گفت که پس از ایجاد فاجعه، جنس جهان و هستی که سرور بود به اندوه و ماتم تبدیل می‌شود که این حالت به صورت دائمی نیست.

وی با بیان اینکه فلسفه عاشورا، تغییر این وضعیت و برگشت به حالت قبل است، تاکید کرد: شرط تغییر این حالت، این است که در ابتدا، انسان فاجعه را درک کند و نسبت به آن، واکنش مناسبی نشان دهد که مجالس عزاداری از این نوع هستند.

آیت‌الله قائم مقامی اظهار داشت: یکی از معانی گریه بر امام حسین(ع)، اعتراض به وضعیت موجود و قبول نداشتن شرایطی است که در آن، ظالمان و فاسدان حاکمیت جهان را در اختیار دارند که این مسائل را شیعه و اهل ولایت متوجه می‌شوند که همزمان با این حالت تاثر، از خدواند نیز راضی است.

این سخنران دینی عنوان کرد: به طور مثال، جمله حضرت زینب(س) در مجلس یزید مبنی بر اینکه «چیزی جر زیبایی ندیدم» از جمله نکاتی است که جهان کنونی، قرن‌ها طول می‌کشد که متوجه آن بشود.

وی اضافه کرد: شیعه، همزمان با عزاداری و گریه، همواره از خدا راضی است و این مسئله برخلاف مکاتب دیگر است که در آنها همواره یکی از دو حالت غلبه دارد به عنوان مثال، آن قدر از وضعیت موجود رضایت دارند که تجلی آن در صوفی گری است و از طرف دیگر، برخی هستند که ظلم های جهان را به خداوند تسری می دهند که این گروه نیز درباره منطق خدا مشکل دارند که فیلسوفان غربی قرن ۲۰ از آن جمله هستند که نسبت به جهان هستی، حالت تهوع دارند.

* «عقل زینبی» گمشده امروز بشریت است

آیت‌الله قائم مقامی خاطرنشان کرد: وقتی رفتار حضرت زینب(س) را می‌بینیم متوجه می‌شویم که ایشان در پاسخ به یزید، کار خدا را نسبت به امام حسین(ع) جز زیبایی چیز دیگر نمی‌داند اما در مقابل، حضرت زینب(س) همین کار را در نسبت با بشر، با تعابیر کوبنده‌ای و محکمی، کار زشتی معرفی می‌کند.

وی در همین باره تاکید کرد: امروز، چنین عقلی که بتواند فعل خداوند و فعل انسان را تشخیص دهد، گمشده و نیاز جامعه انسانی است.

این کارشناس دینی در ادامه سخنانش توضیح داد: بعد از انقلاب اسلامی، در شرایطی که همه حضور دارند و دیگر چیزی برای عرضه ندارند، شیعه وارد عرصه جهانی به نحوی که می‌توان گفت عصر شیعه، امروز فرارسیده است.

آیت الله قائم مقامی در همین زمینه با اشاره عزاداری و نشاط همزمان شیعه ادامه داد: اعتقاد داریم که نهضت امام حسین(ع) جهان را فرا می‌گیرد و روزی حق خود را از ظالمان خواهیم گرفت که این مسئله یکی از مفاهیم عزاداری برای امام است که انسان باید در مقابل طاغوت ایستادگی کند.

این سخنران دینی در بخش دیگری از سخنانش تشریح کرد: شهادت امام حسین(ع)، تاثیر بزرگی در عالم علم و حکمت ایجاد کرد به صورتی که بعد از عاشورا، هر حکمتی به گونه‌ای از این واقعه تاثیر گرفته و به آن مرتبط است اما از جنبه ذوق و عاطفه نیز، هنرهای مختلفی مثل شعر، موسیقی همراه با ضوابط خاص، نقاشی و… متاثر از واقعه عاشورا ایجاد شده‌اند.

وی درباره اینکه آیا هنرهای دنیای مدرن هم می‌توانند از عاشورا تاثیر بگیرند، گفت: در باره این مسئله برخی اعتقاد دارند که با توجه به این که این هنرهای جدید در عالمی نفسانی و شرایط اعراض از خداوند شکل گرفته است، نمی‌توانند عاشورایی باشند اما برخی دیگر معتقدند گرچه در ظاهر در عالم نفسانی ایجاد شده است اما ذاتا باطل نیستند چرا که هنر در واقع نوعی زبان است و زبان را خداوند خلق کرده است به همین دلیل هنرهای مدرن هم می‌توانند متاثر از عاشورا باشند.

آیت الله قائم مقامی تصریح کرد: اعتقاد دارم هنرهای مدرن از جمله سینما که موضوعیت و اهمیت زیادی دارد، می‌توانند در خدمت عاشورا باشند ولی در حال حاضر چندان به این صورت عمل نشده و کارهایی که تاکنون صورت گرفته، بسیار مقدماتی است گرچه از این کارها نیز باید قدردانی کرد اما در واقع این کارها، عاشورایی نیستند.

این کارشناس دینی ادامه داد: سینما ابزاری برای قصه‌گویی است و ما معتقدیم که بعد از عاشورا، تنها قصه گفتنی، همین واقعه عاشورا است و غیر از آن مواردی که تحت عنوان ژانر دینی و… گفته می‌شود، بی‌ارزش است.

وی افزود: عاشورا، در درونش، قصه‌های مختلفی دارد و لازم نیست برای پرداختن به آن، از سبک‌ها و روش‌های دسته صدم غربی الهام بگیریم چرا که عاشورا ویژگی‌های خاص خودش را دارد که به تدریج آنها را فراگرفت تا به جایی برسیم که با قوت هنری حداقل یک صدم کاری که سینمای امروز درباره یهودیت انجام می‌دهد، درباره عاشورا صورت دهیم.

آیت الله قائم مقامی تاکید کرد: هر گوشه واقعه عاشورا، هزاران نکته در خود دارد و هنرمند به جای این که بگوید عاشورا جذابیت و قصه‌ای ندارد و برای پرداختن به آن، لازم است تخیل و داستان‌پردازی شود، در خدمت واقعه قرار گیرد که امیدوارم هنرمندان در آینده بتوانند به صورت قوی درباره آن کار کنند.

غدیر، مطلوب انسان آینده

به اطلاع کاربران محترم می رساند آیت الله سید محمد قائم مقامی در تاریخ ۱۳۹۵/۶/۳۱ به مناسبت عید سعید غدیر سخنانی با موضوع “غدیر، مطلوب انسان آینده” ایراد نموده اند که متن بیانات ایشان از طریق آدرس ذیل قابل دریافت است:

فایل صوتی: “غدیر، مطلوب انسان آینده”

گفتاری در موضوع مهدویت

آیت الله سید محمد قائم مقامی در ابتدای درس خارج فقه مورخ ۱۳۹۵/۰۲/۲۹ که مصادف با ایام میلاد با سعادت حضرت ولی عصر (عج) می باشد، بیاناتی در موضوع مهدویت ایراد نموده اند. علاقه مندان می توانند از لینک زیر به فایل صوتی بیانات فوق دسترسی داشته باشند.

لینک صوتی گفتاری در موضوع مهدویت.

گفتاری در فلسفه بعثت

آیت الله سید محمد قائم مقامی در ابتدای درس خارج فقه مورخ ۱۳۹۵/۰۲/۱۵ که مقارن با مبعث شریف رسول خاتم، حضرت محمد مصطفی صلوات الله علیه بود بیاناتی در رابطه با فلسفه بعثت ایراد نموده اند. علاقه مندان می توانند از لینک زیر به فایل صوتی بیانات فوق دسترسی داشته باشند.

 

لینک صوتی گفتاری در فلسفه بعثت.

سلحشورها هستند که می‌توانند سینما را به خدمت اسلام درآورند

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر  صبح قزوین، مراسم چهلمین روز درگذشت هنرمند متعهد و انقلابی فرج‌الله سلحشور عصر دیروز(چهارشنبه) با حضور سردار جباری فرمانده سپاه ولی امر، حاج مهدی سلحشور، سید محمد قائم مقامی همراه و همرزم مرحوم سلحشور و شهید آوینی و خانواده مکرم سلحشور در مسجد امام خمینی (ره) قزوین برگزار شد.
قائم مقامی در این مراسم به نکاتی در حوزه هنر انقلابی اشاره کرد و گفت: پیروزی انقلاب اسلامی تحول عظیمی در عرصه هنر پدید آورد و تعامل متقابلی بین هنر و انقلاب به خصوص هنر سینما شکل گرفت.

هنر متأثر از انقلاب به یاری انقلاب آمد

وی افزود: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی هنر سینما در دو جنبه مبتذل و روشنفکرانه فعالیت داشت؛ جنبه مبتذل سینما در آن سال‌ها بسیار فاسد بود و جنبه روشنفرانه آن نیز متاثر از حالت‌ها و تقلیدهای کورکورانه از غربی‌ها بود.
همرزم شهید آوینی ادامه داد: پیروزی انقلاب اسلامی در همه مسائل از جمله هنر تاثیر گذاشت، در واقع هنر تحت تاثیر انقلاب قرار گرفت و به یاری انقلاب آمد، چرا که حس می‌شد واقعه عظیمی رخ داده و انقلاب جدیدی برای جهانیان به وجود آمده که به کمک هنر می‌توان آن را معرفی کرد.
قائم مقامی اضافه کرد: در آن زمان بیشتر هنرمندان در حوزه‌های مختلف هنری به سمت فعالیت‌های انقلابی کشیده شدند در این زمینه اقداماتی نیز انجام دادند اما آرام آرام حضور هنر در این حوزه کمرنگ و کمرنگ‌تر شد.
وی با اشاره به شُبهاتی که در خصوص به تصویر کشیدن هنر انقلابی در سینما مطرح می‌شود، عنوان کرد: برخی از هنرمندان تحت تاثیر این شبهه که “هنر سینما ذاتا غربی و محصول آن‌هاست پس نمی‌تواند گزینه مناسبی برای انتقال پیام دین باشد” قرار گرفتند اما افرادی همچون فرج‌الله سلحشور و شهید آوینی با بینش عمیق خود هیچگاه به این شبهات توجه نکردند.

سینما زبانی قوی برای تبیین پیام الهی در دنیا

قائم‌مقامی ادامه داد: امثال شهید آوینی‌ و حاج سلحشور معتقد بودند در عصر ما انقلابی رخ داده و هدف این انقلاب بازگرداندن معنویت و دین به جهانیان است و ما هیچگاه نمی‌توانیم بپذیریم که هنر سینما تنها ابزار صهیونیست‌ها برای مظلوم نمایی و توجیه تصرفات و رفتارهای ضد انسانی در میان مردم دنیا باشد.
وی با بیان اینکه هر ابزاری ماهیتی دارد و به فرهنگ خاصی مربوط نیست تشریح کرد: سینما زبانی قوی برای تبیین پیام الهی در دنیا است، سلحشورها باید باشند تا با تمام وجود جرئت و توفیق پیدا کنند هنری همچون سینما را در خدمت اسلام درآورند.

سلحشور: چه چیزی به جز حرف دین و خدا و انبیا می‌توانم بزنم

همراه و دوست حاج سلحشور ادامه داد: به فعالین در عرصه هنر پس از مدتی القا می‌شود که هنرمند باید خودش حرفی برای زدن داشته باشد اما مرحوم سلحشور تحت تاثیر اینگونه القائات قرار نگرفت و معتقد بود من حرفی جز حرف دین ندارم و چه چیزی می‌توانم به جز حرف، دین، خدا و انبیا بگویم که دربردارنده همه مسائل جهان و جهانیان است.

امروز جهان منتظر شنیدن سخن انبیا است

قائم‌مقامی به تاثیرگذاری فلیم‌های ساخته شده توسط مرحوم سلحشور اشاره کرد و گفت: مهمترین پیام انقلاب شناساندن مجدد پیامبران و اولیای الهی به جهانیان است، امروز جهان منتظر شنیدن سخن انبیا است، البته نه سخنانی که با متن‌های دروغین از فیلتر تحاریف گذشته باشد.

وی با بیان اینکه غربی‌ها نیز در مورد پیامبران فیلم‌های زیادی ساخته‌اند، اظهار کرد: ما باید بدانیم که قصه پیامبران قصه‌ای همانند سایر قصه‌ها نیست انبیا الهی اصل داستان هستند و همه قصه‌ها درون قصه پیامبران جای دارد.
فیلمنامه حضرت موسی حرف انقلاب و حرف زمان حال ماست
قائم‌مقامی ادامه داد: مرحوم سلحشور معتقد بود همه مسائل در داستان پیامبران نهفته است، درگیری‌های موجود در جهان، مسائل روز دنیا، سخنان روز، همگی در تأمل و تدبر در داستان زندگی پیامبران قابل فهم و درک هستند.
وی با اشاره به نگارش فیلمنامه زندگی حضرت موسی، گفت: مرحوم سلحشور حرف زمان حال ما را می‎زد، فیلمنامه حضرت موسی یکی از این مصادیق است که مسائل روز دنیا در آن به خوبی مطرح می‌شود، فرعون صاحب قدرت است اما موسی چوپانی است که تمکن مالی ندارد اما در روند داستان بیننده به حقانیت بسیاری از مسائل پی می‌برد، فیلمنامه حضرت موسی همچون سایر کارهای مرحوم سلحشور حرف انقلاب و حرف زمان حال ماست.
قائم مقامی خاطر نشان کرد: هرچه زمان می‌گذشت مرحوم سلحشور انقلابی‌تر،معتقدتر، متدین‌تر و ولایی‌تر می‌شد و این مسیر نیز مسیر انسان‌های سعادتمند و خوشبخت است و هرکه در این مسیر قدم می‎گذارد نیز باید این چنین باشد.

وقوع انقلاب اسلامی دنیا را در همه حوزه ها به ویژه در حوزه فکری و فرهنگی دچار چالش کرده است

به گزارش خبرنگار سیاسی صبح قزوین، بعد از ظهر چهارشنبه همایش انقلاب اسلامی با حضور آیت الله سید محمد قائم مقامی در مسجد محمد رسول الله شهر قزوین برگزار شد.

قائم مقامی در این همایش گفت: انقلاب اسلامی دنیای مدرن را نقد می‌کند و اعلام می‌کند که دنیا حرف جدیدی برای گفتن ندارد؛ چراکه حرف جدید را باید از دین و اسلام گرفت، آن هم نه هر اسلامی، اسلامی که ریشه در حقیقت واقعی عترت دارد و اهل بیت متولی تفسیر و تعلیم و اجرای آن هستند.

وی افزود: وقوع انقلاب اسلامی جهان را در تمام حوزه‌ها به ویژه در حوزه فرهنگی و فکری حتی بیش از حوزه سیاسی و نظامی دچار چالش کرد.

این مدرس دانشگاه ادامه داد: طبق وعده حق اهل بیت (ع) که فرمودند دولت آل محمد (ص) و دولت مهدی موعود (عج) ظاهر نمی‌شود مگر اینکه قبل از ظهور این دولت به همه کسانی که ادعایی دارند و مدعی مطلبی هستن فرصت داده شود تا به صحنه بیایند و وقتی آمدند و ثابت شد که نمی‌توانند از پس مدیریت انسان بربیایند دولت ما پا در صحنه خواهد گذاشت.

قائم مقامی اضافه کرد: ما معتقدیم انقلاب در چنین مقطعی اتفاق افتاده و حرفی جدیدی را برای جهانیان به ارمغان آورده است و در تمامی حوزه‌ها راه‌حل‌هایی جدید مطرح کرده است.

وی با بیان اینکه حرف جدید انقلاب اسلامی این است که نظام پادشاهی نمی‌تواند جهان را مدیریت کند و تفکر نظام پادشاهی منسوخ شده است، عنوان کرد: اسلام حقیقی مانند بسیاری از غربی‌ها و مسلمانان نمایان معتقد نیست که هرکس ثروت و قدرت داشت ولی امر است بلکه معتقد است انسان با کمک عقل و مولفه‌های معرفی شده از سوی ائمه (ع) باید بررسی کند که نور ولایت در کجا قرار دارد.

این مدرس حوزه افزود: زمانی که انسان به کمک عقل توانست تشخیص دهد ولی امر و نور ولایت در کجا قرار دارد موظف است به کمک و یاری او بشتابد.

قائم مقامی ادامه داد: خداوند تبارک و تعالی به عقل این قدرت را داده که تشخیص دهد شرع و مقدس واقعی کجا قرار دارد، نه موضوعاتی را بی مورد مقدس جلوه دهد و نه به مقدسات توهین و اهانت کند.

وی تشریح کرد: انقلاب اسلامی برای دنیای غرب و شبهه مسلمانان زنگ خطری بزرگ است، چراکه احساس می‌کنند این اتفاق بنای آنان را نابود و ریشه کن می‌کند به همین علت با تمام وجود تلاش می‌کنند که این پدیده را شکست دهند و برای رسیدن به هدف خود از تمام جهات وارد می‌شوند.

این مدرس حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ایجاد شبهات متعدد یکی از جهاتی است که دشمنان انقلاب و اسلام وارد می‌شوند، گفت: ایجاد شبهه یکی از ترفندهای دشمن برای رسیدن به اهداف خود است به همین علت بر تمام مردم لازم است که در زمینه‌های مختلف اطلاعات کافی داشته و به سلاح دانش و حکمت مجهز باشند.

اکنون آمریکا نیز باید مانند روسیه خود را تغییر بدهد و حقانیت انقلاب اسلامی را بپذیرد / توطئه دشمنان تضعیف ولایت‌فقیه است

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، آیت‌الله سید محمد قائم‌مقامی در مراسم گفتمان انقلاب اسلامی که چهارشنبه شب در حسینیه شهید مطهری سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: برخی از روشنفکران معتقد به غرب بر این باورند که باید اصلاحاتی در زمینه‌های مختلف انجام شود و در ابتدا نیز باید از دین شروع کرد.

وی افزود: این روشنفکران بر این اصل معتقدند که باید جمهوری؛ اسلامی و ایرانی باشد و پدیده‌ای به نام ولایت‌فقیه نباشد زیرا برای مقاصد شومشان مشکل‌آفرین می‌شود که این عامل بزرگترین مانع رسیدن به مقاصد آنها است.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: وقتی برخی از افراد ولایت‌فقیه را برای رسیدن به اهدافشان مانع می‌بینند تلاش می‌کنند تا با تمسک به روش‌هایی، جایگاه ولایت را در جامعه از بین ببرند.

قائم‌ مقامی بیان کرد: بعد از رحلت امام خمینی (ره) تفکر مخالفت با ولایت‌فقیه به آرامی در بین افرادی رشد کرد که آحاد جامعه باید نسبت به این افکار هوشیار باشند.

توطئه دشمنان تضعیف ولایت‌فقیه است

وی با اشاره به اینکه دشمنان اسلام اعتراف می‌کنند که بالاترین قدرت انقلاب اسلامی ولایت‌فقیه است، ابراز کرد: به همین دلیل آنها درصدد هستند تا این جایگاه را تضعیف کنند تا بتوانند به اهداف شومشان برسند.

استاد حوزه و دانشگاه اظهار کرد: امروز دشمنان در آستانه انتخابات مجلس و خبرگان رهبری تلاش دارند تا با طراحی توطئه‌هایی، جایگاه ولایت‌ فقیه را تضعیف کنند.

قائم مقامی با اشاره به ماجرای حضرت موسی (ع) و فرعون که در قرآن ذکر شده، عنوان کرد: نتیجه جدال آنها بر این شد که فرعون در برابر این پیامبر تسلیم شود و تغییر کند، هر چند که خداوند تغییرپذیری او را نپذیرفت.

اکنون نیز آمریکا باید مانند روسیه خود را تغییر بدهد و حقانیت انقلاب اسلامی را بپذیرد

وی با اشاره به اینکه برخی افراد می‌گویند در جدال بین ایران و آمریکا باید ایران خودش را تغییر بدهد زیرا آمریکا تغییرناپذیر است، خاطرنشان کرد: این افراد از ایمان و معرفت ضعیفی برخوردار هستند و به درستی معارف اسلامی و معانی آیات قرآن کریم را نخوانده و نفهمیدند.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه ایران قبل از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی با رژیم صهیونیستی هم بیعت بود، بیان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز برخی از افراد فکر می‌کنند که کشور باید با رژیم نامشروع صهیونیستی بیعت کند زیرا آنها تغییرناپذیر هستند در حالی که در نهایت باید طاغوت خود را تغییر بدهد.

وی با اشاره به اینکه در گذشته دولت شوروی همانند آمریکا مخالف حاکمیت انقلاب اسلامی بود، بیان کرد: وقتی حزب کمونیست در این کشور کنار رفت آنها به حقانیت انقلاب اعتراف کردند.

قائم مقامی خاطرنشان کرد: شوروی در ابتدا مخالف انقلاب اسلامی بود ولی در نهایت سخن حق را پذیرفت و خود را تغییر داد و اصلاح کرد و ایران اسلامی در این مسیر از آرمان‌هایش عقب‌نشینی نکرده است.

استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: اکنون نیز آمریکا باید مانند روسیه خود را تغییر بدهد و حقانیت انقلاب اسلامی را بپذیرد هر چند که برخی افراد فکر می‌کنند ایران باید خود را تغییر بدهد و این موضوع درست نیست.

وی با اشاره به اینکه حق و باطل از ابتدا در جدال با یکدیگر بودند، اظهار کرد: در اصلاح شدن این دو دیدگاه برخی‌ها می‌گویند باید باطل، سخن حق را بپذیرد و بالعکس، ولی باید گفت این باطل است که باید در نهایت تسلیم حق شود که آمریکا نیز باید در نهایت تسلیم حقانیت جمهوری اسلامی ایران شود.

 

برخی از روی ساده‌لوحی در مورد شورای نگهبان سخن می‌گویند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، آیت‌الله سید محمد قائم‌مقامی، امروز در جمع خواهران بسیجی استان کرمانشاه در تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی اظهار داشت: شرایط امروز کشور برای عرصه انتخابات بسیار حساس است و هم‌چنان فتنه غرب برای نفوذ در این عرصه احساس می‌شود.

این استاد حوزه با بیان اینکه طرح فتنه غرب برای انقلاب رنگین در عرصه انتخابات ایران شکست خورده است، گفت: با وجود این، غرب از نفوذ در انتخابات ناامید نیست و به‌شدت به انتخابات اسفند ماه امید بسته و می‌خواهد با فتنه‌گری در این عرصه نفوذ کند.

وی شورای نگهبان را گلوگاهی برای مقابله با نفوذ غرب در عرصه انتخابات دانست که حملات به آن انجام می‌شود و تصریح کرد: برخی از روی ساده‌لوحی در مورد شورای نگهبان صحبت می‌کنند و چنانچه این سخنان واکاوی شود رد آنها در انتها به دشمن و استکبار جهانی برمی‌گردد.

آیت‌الله قائم‌مقامی با ابراز اینکه اقتدار نظامی اسلامی و آگاهی مردم سبب شده این گونه سخنان خریداری نداشته باشد، خاطرنشان کرد: حتی برخی از چهره‌های شناخته شده جریان اصلاحات نیز این گونه سخنان را مصداق تنش‌آفرینی در جامعه بیان می‌کنند و حضور آگاهانه در صحنه انتخابات مورد نیاز است.

این استاد حوزه و دانشگاه شورای نگهبان را فیلتر نخست و مردم را فیلتر دوم عرصه انتخابات دانست و گفت: شورای نگهبان با آگاهی به وظیفه خود عمل کرد و در این مرحله مردم با اعتماد به کانون‌های ولایی، بسیجی و در خط نظام و انقلاب افراد این لیست‌ها را انتخاب کنند.

شیطان به فتنه‌گری در انتخابات امید دارد

این استاد حوزه با بیان اینکه جریانات ضدانقلاب، طاغوتی و شیطانی و بعضاً داخلی به فتنه‌گری در انتخابات امید می‌بندند، اظهار کرد: غرب در سال‌های اخیر برای ساقط کردن حکومت‌های اروپای شرقی مخالف خود از طریق مکانیزم انتخابات وارد عمل شد.

آیت‌الله قائم‌مقامی فتنه سال ۸۸ را روی آوردن غرب به کودتای رنگین و ننگین در قبال ایران دانست و بیان کرد: غرب پس از مواجهه با نظام اسلامی و شکست در تمام جهات این مقابله به این مکانیزم روی آورد تا با حمایت از طایفه ناراضی در عرصه انتخابات زمینه کودتای رنگین را فراهم کند.

وی در تشریح عملکرد غرب در اجرای کودتای رنگین و فتنه ۸۸ عنوان کرد: در عرصه انتخابات دو طایفه موافق و ناراضی حضور پیدا می‌کنند که غرب با قرارگیری پشت نامزد ناراضی و جلوه دادن پیروزی وی در عرصه انتخابات به‌دنبال فتنه‌گری و انقلاب رنگین است.

این استاد حوزه و دانشگاه افزود: در فتنه ۸۸ سلطنت‌طلب‌ها، بهایی‌ها، ضدانقلاب و فتنه‌گران به‌همراه برخی انسان‌های ساده‌لوح که طرفدار غرب هم نبودند به خیابان‌ها آمدند که پس از نماز جمعه تاریخی مقام معظم رهبری این گروه آخر به خانه‌های خود بازگشتند ولی فتنه‌گران به‌مدت هشت ماه در خیابان‌ها ماندند.

مستضعفان عالم کنار انقلاب قرار دارند

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی بیان کرد: امام راحل(ره) به ضرورت حکومت الهی پیش از دیگران واقف شد و پایه‌های نظام اسلامی را براساس این ضرورت و با توجه به بلوغ فکری و عقلی جامعه و مبتنی بر نظریه علمی بنا نهاد.

آیت‌الله قائم‌مقامی با اعلام اینکه همه پیامبران حامل و همه اولیا حافظ این حقیقت بودند، خاطرنشان کرد: حقیقت انقلاب از ابتدای خلقت انسان وجود داشت که به‌لحاظ عدم بلوغ فکری جوامع گسترده نمی‌شد و کسانی نیز که به پیامبران می‌پیوستند در درجاتی از تحریف این حقیقت قرار داشتند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی حقیقت ناب جاودانه بشر را علنی کرد، اظهار کرد: این حقیقت ناب و خالص اسلام همان ولایت بود که براساس رشد و بلوغ فکری جامعه به‌دست آمد و در طول سال‌های گذشته جهان استکبار به جنگ با این حقیقت ناب و خالص رفته است.

آیت‌الله قائم‌مقامی اقلیتی از حاکمان مستکبر را رودرروی انقلاب اسلامی دانست و گفت: مستضعفان عالم که توده‌هایی از مردم روی زمین هستند که عناد دفاعی با حق ندارند کنار انقلاب قرار دارند که این توده‌ها به‌واسطه انقلاب اسلامی در حال بیدار شدن هستند.

وی حقیقت شهادت در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را عاملی برای بیداری توده‌های مردم جهان بیان و اظهار کرد: اسلحه شیطان ترساندن انسان از مرگ است که جوانان ایران اسلامی با قدم گذاشتن در راه شهادت گره از دست‌های مستضعفان برای پیوستن به حقیقت باز کردند.

ضرورت قطعی و نه ابتکار شخصی اساس طرح ولایت فقیه توسط امام خمینی بوده است/ انقلاب اسلامی، جریان نجات بخش جهان

به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور آیت‌الله قائم‌مقامی در مراسمی که با حضور رئیس، معاونین و کارکنان سازمان بازرسی کل کشور برگزار شد، با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: اعتقاد ما این است اگر چنانچه قرار باشد امری جهان را نجات دهد، بدون ذره‌ای تردید همین جریان انقلاب اسلامی ایران است. این موضوع را ما با ادله عقلی، علمی، دینی و معرفتی دانسته و در این جهت انبوه مشکلات، گرفتاری‌ها، سختی‌ها و جریانات عارض شده بر انقلاب اسلامی که بعضاً برخلاف ماهیت و ذات انقلاب است موجب تردید ما نمی‌شود.

وی با اشاره به روایت قرآن از رویارویی انبیاء با حاکمان ظالم ادامه داد: در قرآن کریم داریم وقتی حضرت موسی(ع) در برابر فرعون قیام می‌کند به او اعلام کرد که راهش خلاف و غلط و باید تغییر کند. فرعون با استدلال به ظواهر می‌گوید تو کیستی که این‌گونه سخن می‌گویی؟! این در حالی است که من کسی هستم که تمدن، عظمت و تکنولوژی دارم. اما سرانجام این فرعون است که در لحظه آخر زندگی و هنگامی‌که داشت غرق می‌شد، در برابر موسی(ع) تسلیم شد اعلام کرد من الآن به خدایی اعتقاد پیدا کردم که خدای موسی و بنی‌اسرائیل است. این نکته مهم است و نشان می‌دهد که دعوا فقط بر سر عنوان خداوند نیست که برخی به‌عنوان خدا معتقد و برخی نیستند؛ بلکه دعوا بر سر تفسیر خداوند است. دعوای موسی(ع) و فرعون هم بر سر این است و سرانجام این فرعون است که می‌گوید من به خدای موسی(ع) و بنی‌اسرائیل اعتقاد پیدا کردم. یعنی سرانجام فرعون بود که تغییر پیدا کرد. ماجرای انقلاب اسلامی نیز از این قرار است.

این خطیب توانمند خاطرنشان کرد: انقلاب در مقطعی واقع می‌شود که جریان طاغوتی، جاهلانه و کفرآمیز در سراسر جهان حاکمیت یافته بود. ظلمات بسیار شدیدی با محوریت یهودیت صهیونیستی در صحنه جهان حاکم بود. در هر کشوری از جمله در ایران باسابقه عظیم تاریخی، دینی و معرفتی و آشیانه اهل‌بیت(ع) بودن، نمایندگان مستقیم کفر جهانی حاکم بوده و به‌هیچ‌وجه اجازه داده نمی‌شد که حکام کوچک‌ترین استقلالی داشته باشند. در ایران بعد از ماجرای مشروطیت و انحرافی که صورت پذیرفت، از دل مشروطیت حاکمیت سکولار صد درصد وابسته به کفر جهانی بیرون آمد که سمبل آن رضاخان پهلوی و بعدش محمدرضا پهلوی بود. این بنای دنیای مدرن بود که وضع قدیم و اینکه در کشورهای اسلامی بخشی از قدرت دست عالم و فقیه باشد، سپری‌شده و حکومت باید عرفی و غیرشرعی باشد.

آیت‌الله قائم‌مقامی افزود: در همین‌جاست که در بحث ولایت‌فقیه که حضرت امام(ره) مطرح فرمودند هم نظراً و هم عملاً این سؤال مطرح است که آیا ولایت‌فقیه فقط ابتکار شخصی حضرت امام(ره) بوده است؟! یعنی آیا امام(ره) مجتهد و فقیهی بود که در تفکرات اجتهادی ابتکاری به خرج دادند که حاکمیت باید دست فقیه باشد یا خیر که ما معتقدیم خیر؛ این‌طور نبوده است. امام(ره) بر مبنای یک ضرورت قطعی بحث ولایت‌فقیه را مطرح کردند و نه فقط به‌عنوان یک فقیه. ایشان به نمایندگی فقهای دنیای اسلام و تشیع ولو فقهایی که در مراحل قبل سیطره کفر جهانی معتقد نبودند که قدرت باید صرفاً دست فقیه باشد، بحث ولایت‌فقیه را مطرح کرد. چون قبل از انقلاب دو دسته بودند که برخی مانند ملا احمد نراقی و صاحب جواهر معتقد بودند که همه منصب‌های پیامبر(ص) از جمله حکومت برای فقیه ثابت است و برخی معتقد بودند که باید قدرت بین شاه و فقیه تقسیم شود. بنابراین یک ضرورت وجود داشت که بر مبنای آن معتقدیم حتی علمایی که در دوران گذشته معتقد به ثابت بودن قدرت برای فقیه نبودند هم اگر در دوران انقلاب قرار می‌گرفتند، همان نظر امام را می‌داشتند. به عبارتی چون مرحوم شیخ مرتضی انصاری و امثالهم دورانی که حاکم دیگر مسلمان نبود را ندیده بودند اعتقاد به تقسیم قدرت بین فقیه و شاه بودند.

وی درباره عدم التزام حکومت پهلوی به اسلام گفت: مثلاً در خاطرات همسر شاه آمده است که محمدرضا آن‌قدر از اسلام تنفر داشت که به او توصیه می‌کردم چون پادشاه یک کشور اسلامی هستید حسب ضرورت ظاهر را مراعات کنید ولی محمدرضا شاه عنوان می‌کرد که از اسلام تنفر دارد و نمی‌تواند مراعات کند. شیخ مرتضی این دوران را ندیده بود. سیر حوادث این‌گونه بود که این اقتضاء پدید آمد که کل مسئولیت بر عهده فقیه باشد.

آیت‌الله قائم‌مقامی با تشریح دوران قبل انقلاب گفت: در عصری که دنیا به‌شدت جهانی می‌شد و جریانی که فکر جهانی نداشت یعنی غرب در حال حکومت بود، الآن بزرگ‌ترین مشکل غرب این است که تفکرش جهانی نیست و حکمت جهانی ندارد. غرب می‌خواهد در جهانی که اسلام، کعبه، قدس، کربلا و. . . وجود دارد حکومت کند و نمی‌داند که هر کس که می‌خواهد حکومت کند باید متولی مکان مقدس آن باشد. تا قبل پیروزی انقلاب هر سه مرکز مقدس جهانی یعنی حجاز(مکه و مدینه)، عتبات مقدسه و قدس تحت کنترل غرب بود که با پیروزی انقلاب یکی از این مراکز یعنی عتبات آزاد شد. در این دوره که ازیک‌طرف ظلمات کفر در سراسر دنیا و از سوی دیگر قابلیت عقلی جهان رشد کرده بود زمینه فراهم آمد تا فردی به‌عنوان امام به‌عنوان نماینده فقهای تاریخ به صحنه می‌آید و اعلام می‌کند که زمانش فرارسیده که فقیه حکومت کند و بعد موسی وار به فرعون وقت خطاب می‌کند که راهش اشتباه است.

وی با اشاره به برخی شبهات در انقلاب اسلامی گفت: وقتی می‌گوییم انقلاب اسلامی الگوی نجات بشریت است می‌گویند اول بروید خودتان را درست کنید. حتی برخی در داخل تحت تأثیر قرار گرفته و می‌گویند ما که نتوانستیم مشکلات خود را حل کنیم چه حرفی برای جهان داریم؟! این‌ها به خاطر ضعف بینش است و اینکه تحت تأثیر آوار فساد قرار می‌گیرند و بعد یادشان می‌روند که فرایند و مکانیزم اصلاح چگونه است. این در حالی است که تا اساس قدرت‌های طاغوتی در سراسر دنیا نلرزد، اصلاح به‌طور کامل در هیچ منطقه‌ای از روی زمین تجلی نمی‌کند. این به معنای آن نیست که به فساد موجود، تن دهیم. باید تا آخر حد امکان بایستیم ولی علم به این مطلب پایمان را قوی کرده و ناامیدمان نمی‌کند.

آیت‌الله قائم‌مقامی ادامه داد: به تعبیر امام(ره) انقلاب ما انفجار نور بود ولی در مقابل، ظلمت هم منفجر می‌شود. فساد منطقه غیرقابل مقایسه فساد داخل کشور است. در منطقه شاهد پدیده شوم اسلام وهابیت و پدیده داعشی هستیم که نقطه مقابل اسلام ولایی و اهل‌بیت(ع) است و می‌خواهد حکومت تشکیل دهد. این پدیده فساد است که به حول قوه الهی هر گز موفق نخواهند بود که حکومت تشکیل دهند.

وی با بیان اینکه انقلاب به لطف خداوند همچنان در حال پیشروی و گسترش است و سنگر به سنگر فتح می‌کند، ‌خاطرنشان کرد: باید بدانیم کسی که در این وانفسای درگیری انقلاب با ضدانقلاب و کفر جهانی، به فساد تن دهد، ضرر می‌کند. چراکه ممکن است به‌اشتباه این تصور باشد که آنان تا آخر خواهند بود و ما رفتنی هستیم. این در حالی است که ما ماندنی هستیم و انقلاب اسلامی آمده است تا بماند. ۳ سال دیگر اربعین انقلاب خواهد بود که بدون تحریف ادامه پیداکرده است که حادثه بی‌سابقه تاریخ است. مقام معظم رهبری ادامه‌دهنده همان مسیر امام خمینی(ره) است.

وی در پایان با اشاره به خاطره‌ای از سفر به لبنان و دیدار با سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت: چند سال پیش از حزب‌الله لبنان و شخص سید حسن نصرالله دعوتی داشتیم که بنده و آقای طالب‌زاده به لبنان رفتیم. بهانه این سفر جنجال در لبنان بر سر فیلم «مصائب مسیح» بود که مفاد آن ظاهراً ضد یهود است. اولین چیزی که با حضور در اتاق سید حسن نصرالله نظرم را جلب کرد، دو عکس بزرگ از امام(ره) و رهبری بود. بنده با اشاره به پیروزی‌های حزب‌الله در لبنان به ایشان گفتم ما اعتقاد داریم علت موفقیت و پیروزی‌های شما این است که در اعتقاد به ولایت‌فقیه و نظام جمهوری اسلامی ایران صریح هستید. به عبارتی این‌گونه نیست که در اعلام وابستگی به ایران و ولایت‌فقیه رودربایستی کنید. آقای سید حسن نصرالله که بسیار روان فارسی سخن می‌گوید لبخندی زده و گفت: درست است همین‌طور است. ما بارها با صراحت اعلام کرده‌ایم که وابسته به‌نظام ایران هستیم چون این دین و اعتقاد ما است.

همه مصائب بشر به‌دلیل اعراض از ولایت است

قطره به نقل از خبر گزاری فارس:

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نکا، آیت‌الله سید محمد قائم‌مقامی بعد از ظهر امروز در همایش گفتمان انقلاب اسلامی، با برشماری چگونگی شکل‌گیری انقلاب اسلامی، اظهار کرد: با تشکیل انقلاب اسلامی با رهبری امام راحل، بازگشت مجدد به اسلام پدید آمد و بیداری اسلامی در جهان ایجاد شد.

وی افزود: انقلاب اسلامی در زمانی شکل گرفت که فاتحه اسلام خوانده شده بود و امام راحل با استفاده از بیداری خون امام حسین(ع) و تشکیل انقلاب اسلامی و حکومت اسلامی در ایران، موجب بیداری در جهان اسلام شد و اکنون دارای ظرفیت‌های مختلفی است که موجب موج اسلام‌خواهی در جهان شد.

این استاد حوزه علمیه و دانشگاه با اشاره به شهادت آیت‌الله النمر به دلیل انتقاد از رژیم عربستان در برابر شیعه، به دست رژیم منحوس عربستان، یادآور شد: پلیدترین طایفه نامسلمان به‌نام وهابیت که به خدا، اسلام و مسلمین اعتقاد و باوری ندارند بر حرمین شریفین حاکم می‌شوند و آن را اداره می‌کنند که باید همه مسلمانان آگاه باشند و بیدار شوند.

قائم‌مقامی ادامه داد: در اینجا این سوال مطرح است، چرا باید در سرزمین مسلمانان، آمریکا تکلیف کعبه را مشخص کند و این مسئله افول است که باید مراقب باشیم و بدانیم در برابر این افول، دارای عروج هستیم و باید با درس‌آموزی از مکتب سیدالشهداء به عنوان الگوی مهم اوج‌گیری، در راه آرمان‌های انقلاب اسلامی، ثابت‌قدم باشیم.

وی با بیان اینکه ورود و خروج به اسلام متصل به ولایت‌فقیه است، افزود: وقتی در برابر ولایت‌فقیه ایستادگی ایجاد شود و از ولایت بیرون شویم در واقع از ولایت نیز خارج شده‌ایم، چراکه خروج از اسلام، اعراض از ولایت است و برای ماندگاری در اسلام باید ولایت را نیز قبول کنیم.

استاد حوزه علمیه و دانشگاه گفت: هر فاجعه‌ای که رخ می‌دهد بر اثر اعراض از این ولایت و تن ندادن به حاکمیتی بوده که خدا برای انسان قرار داده است و در فتنه ۸۸ نیز همه تلاش‌ها برای کم‌رنگ کردن ولایت‌فقیه در جامعه و از بین بردن آن بوده است که موجب شد، مشکلات فراوانی ایجاد شود.

قائم‌مقامی ادامه داد: در انقلاب اسلامی ایران، اسلام مطرح شد و اسلام ناب، خالص و اهل‌بیتی با انقلاب اسلامی ایران دوباره جان گرفت و در مقطعی که ضرورت احساس شد، امام راحل با رهبری حکیمانه خود این انقلاب را ایجاد و به پیروزی رساند و موجب روشن‌گری‌های مختلف در منطقه و جهان شد.

وی اظهار کرد: جهان امروز در موقعیتی قرار گرفته که عقیم شده و به ورشکستگی نظری و فکری رسیده و به نوعی اندیشه که اصل موتور تمام حرکات است عقیم شده و اندیشه غرب نیز دچار بحران است و نمی‌تواند علی‌رغم تمام صنعت و تکنولوژی، اندیشه و فکر ایجاد کند.

استاد حوزه علمیه و دانشگاه افزود: در فتنه ۸۸ برخی به این مکتب گرایش پیدا کردند که ولایت‌فقیه را تغییر دهند، به نوعی مهم‌ترین هدف‌شان ولایت‌فقیه بود و رئیس‌جمهوری و انتخابات و این مسائل بهانه‌‍‌ای برای آنان بود تا به اهداف خود برسند که با هدایت رهبری و بصیرت مردم، ناکام ماندند.

قائم‌مقامی خاطرنشان کرد: راهپیمایی شوم در خیابان‌ها بعد از انتخابات، موجب شد تا هشت ماه، ضد انقلابیون بتوانند در برابر انقلاب بایستند چراکه احساس کردند پشتوانه مردمی دارند، به همین منظور منافقان، سلطنت‌طلبان، وهابیت و… در برابر انقلاب ایستادند، لذا باید آگاه باشیم و بدانیم زیر پرچم چه کسی در انقلاب قرار می‌گیریم و بدانیم انقلاب ما دارای یک پرچم واحد به‌نام ولایت‌فقیه است.

وی گفت: در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری که از انتخابات مهم در این دوران از زمان است نیز باید با اطاعت‌پذیری از ولایت‌فقیه در این مسیر حرکت کرده و بدانیم باید از روی عقلانیت و بصیرت انتخاب کنیم و کسانی برای این انتخابات انتخاب شوند تا در استمرار این انقلاب تلاش کنند تا پرچم جمهوری اسلامی ایران به‌واسطه رهبری به دست امام زمان (عج) سپرده شود.