اکنون آمریکا نیز باید مانند روسیه خود را تغییر بدهد و حقانیت انقلاب اسلامی را بپذیرد / توطئه دشمنان تضعیف ولایت‌فقیه است

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، آیت‌الله سید محمد قائم‌مقامی در مراسم گفتمان انقلاب اسلامی که چهارشنبه شب در حسینیه شهید مطهری سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: برخی از روشنفکران معتقد به غرب بر این باورند که باید اصلاحاتی در زمینه‌های مختلف انجام شود و در ابتدا نیز باید از دین شروع کرد.

وی افزود: این روشنفکران بر این اصل معتقدند که باید جمهوری؛ اسلامی و ایرانی باشد و پدیده‌ای به نام ولایت‌فقیه نباشد زیرا برای مقاصد شومشان مشکل‌آفرین می‌شود که این عامل بزرگترین مانع رسیدن به مقاصد آنها است.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: وقتی برخی از افراد ولایت‌فقیه را برای رسیدن به اهدافشان مانع می‌بینند تلاش می‌کنند تا با تمسک به روش‌هایی، جایگاه ولایت را در جامعه از بین ببرند.

قائم‌ مقامی بیان کرد: بعد از رحلت امام خمینی (ره) تفکر مخالفت با ولایت‌فقیه به آرامی در بین افرادی رشد کرد که آحاد جامعه باید نسبت به این افکار هوشیار باشند.

توطئه دشمنان تضعیف ولایت‌فقیه است

وی با اشاره به اینکه دشمنان اسلام اعتراف می‌کنند که بالاترین قدرت انقلاب اسلامی ولایت‌فقیه است، ابراز کرد: به همین دلیل آنها درصدد هستند تا این جایگاه را تضعیف کنند تا بتوانند به اهداف شومشان برسند.

استاد حوزه و دانشگاه اظهار کرد: امروز دشمنان در آستانه انتخابات مجلس و خبرگان رهبری تلاش دارند تا با طراحی توطئه‌هایی، جایگاه ولایت‌ فقیه را تضعیف کنند.

قائم مقامی با اشاره به ماجرای حضرت موسی (ع) و فرعون که در قرآن ذکر شده، عنوان کرد: نتیجه جدال آنها بر این شد که فرعون در برابر این پیامبر تسلیم شود و تغییر کند، هر چند که خداوند تغییرپذیری او را نپذیرفت.

اکنون نیز آمریکا باید مانند روسیه خود را تغییر بدهد و حقانیت انقلاب اسلامی را بپذیرد

وی با اشاره به اینکه برخی افراد می‌گویند در جدال بین ایران و آمریکا باید ایران خودش را تغییر بدهد زیرا آمریکا تغییرناپذیر است، خاطرنشان کرد: این افراد از ایمان و معرفت ضعیفی برخوردار هستند و به درستی معارف اسلامی و معانی آیات قرآن کریم را نخوانده و نفهمیدند.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه ایران قبل از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی با رژیم صهیونیستی هم بیعت بود، بیان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز برخی از افراد فکر می‌کنند که کشور باید با رژیم نامشروع صهیونیستی بیعت کند زیرا آنها تغییرناپذیر هستند در حالی که در نهایت باید طاغوت خود را تغییر بدهد.

وی با اشاره به اینکه در گذشته دولت شوروی همانند آمریکا مخالف حاکمیت انقلاب اسلامی بود، بیان کرد: وقتی حزب کمونیست در این کشور کنار رفت آنها به حقانیت انقلاب اعتراف کردند.

قائم مقامی خاطرنشان کرد: شوروی در ابتدا مخالف انقلاب اسلامی بود ولی در نهایت سخن حق را پذیرفت و خود را تغییر داد و اصلاح کرد و ایران اسلامی در این مسیر از آرمان‌هایش عقب‌نشینی نکرده است.

استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: اکنون نیز آمریکا باید مانند روسیه خود را تغییر بدهد و حقانیت انقلاب اسلامی را بپذیرد هر چند که برخی افراد فکر می‌کنند ایران باید خود را تغییر بدهد و این موضوع درست نیست.

وی با اشاره به اینکه حق و باطل از ابتدا در جدال با یکدیگر بودند، اظهار کرد: در اصلاح شدن این دو دیدگاه برخی‌ها می‌گویند باید باطل، سخن حق را بپذیرد و بالعکس، ولی باید گفت این باطل است که باید در نهایت تسلیم حق شود که آمریکا نیز باید در نهایت تسلیم حقانیت جمهوری اسلامی ایران شود.

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

لطفا مقدار صحیح را در کادر وارد کنید. *