پیرو واقعی اهل بیت ع انسان کامل است

به گزارش ایرنا، آیت الله سید محمد قائم مقامی چهارشنبه شب در مراسم سوگواری حضرت علی بن محمدالباقر(ع) در حسینیه نخل کاشان افزود: تا قیامت این امکان وجود دارد که انسان امام زاده شود چون امام زادگی ۲ شرط داشته که یکی نسب بردن از معصوم(ع) است و دیگری حسب بردن یعنی ویژگی های شبیه به معصوم(ع) را داشتن و کسانی که موفق بر تبعیت از معصوم(ع) باشند مقام پیدا می کنند.

این استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: امام سجاد(ع) از اهل بیت(ع) به عنوان اوصیای خاص پیامبر(ص) ذکر می کنند و بر کسانی که پیرو محض اهل بیت(ع) هستند درود فراوان می فرستد و شیعه کامل اهل بیت(ع) از جمله امام زاده علی بن محمدالباقر(ع) که تابع محض اهل بیت(ع) است مقام ولایت دارند یعنی محبت و تبعیت از آنها و حاکم کردن آنها بر خود و دیگران واجب است.

آیت الله قائم مقامی گفت: هرچند نسبت نسبی با اهل بیت(ع) مهم است اما نسبت حسبی داشتن با اهل بیت(ع) بسیار مهم است،در عصری که ظلمات و کفر حاکم بود، حضرت امام خمینی(ره) که ذریه حضرت زهرا(س) و حضرت علی(ع) هستند قیاک کرده و بشریت را به دین خداوند دعوت می کنند و تاریخ بشر عوض شد چون این فرزند پیامبر(ص) تابع محض اهل بیت(ع) است.

وی افزود: بعد از امام راحل(ره) مقام معظم رهبری که سید پاکدامن، نورانی و باتقوا هستند انقلاب اسلامی را با امانت داری و تقوا اداره می کنند و این امام زادگی است که مقامش ذیل مقام امامت است و یکی از برکات انقلاب اسلامی این بود که این مقام را به جهان تذکر داد.

استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: این تذکر فوایدی دارد یعنی انسان ها هم می توانند به درجه ها عالی راه یابند و نباید بگویند چون ما انسان هستیم به مقام نمی رسیم در حالی که انسان شیعه مقام دارد و همین صفت عصمت که متاسفانه بعضی از قشریون به این شکل جلوه داده اند که فقط ۱۴ معصوم(ع) دارای این مقام اند و بقیه گناهکار هستند غلط است هرچند هیچ کس در دنیا به مقام ۱۴ معصوم(ع)نمی رسد اما مقرب و امام زاده می تواند بشود.

وی اظهار کرد: به عنوان مثال فرد مقرب غیر سید می تواند مثل آیت الله بهجت باشد این عالمان واقعی تابع معصوم(ع) بودند و به هیچ وجه گناه نمی کردند چون انسان می تواند گناه نکند مثل عالمانی که حتی مکروه هم انجام ندادند.

وی تصریح کرد: مقام تبعیت اهل بیت(ع) مقام رفیعی است و باب این مقام باز است و معتقدیم آینده جهان عالی است چون بشریت قدردان ۱۴ معصوم(ع) می شود،ایران اسلامی به دلیل استقبال از امام زاده ها مثل آفتاب می درخشد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

لطفا مقدار صحیح را در کادر وارد کنید. *