پیام آیت الله سید محمد قائم مقامی به کارگردان سریال معمای شاه

بسمه تعالی

 

 

جناب آقای محمد رضا ورزی، نویسنده و کارگردان سریال معمای شاه،

 

به شما برای پدید آوردن اثری همچون سریال معمای شاه، تبریک می گویم. آفرین بر شما و تک تک عوامل این فیلم که هنرمندانه، مومنانه و افشاگرانه به خدمت حقیقت رفتید و با زبان جذاب هنر، آنرا گزارش دادید. البته ممکن است از جانب کسانی که برای آنها ذات زبان از آنچه با آن گفته می شود و ذات هنر از آنچه باید هنر در خدمت آن باشد مهم تر است و یا از جانب کسانی که با محتوای این فیلم موافق نیستند، در مورد آن نقدهای وارد و یا ناواردی وجود داشته باشد، لیکن برای اهل عقل و دین که خود سخن بسیار مهم تر است از نحوه ایراد آن، فیلم شما عالی و دیدنی است، هر چند که این فیلم در هر دو جهت یعنی مضمون و ساختار یا خود سخن و نحوه ایراد آن، موفق و هنرمندانه است و آنچه بسیار مهم است این است که سینما بعنوان زبانی نیرومند در خدمت سخنی نیرومند باشد و چه سخنی نیرومندتر از روایت تاریخ بدون دخل و تصرف خیال پردازانه در اصل داستان و جولان دادن توسن خیال تنها در قصه جنبی که از منظر این جانب اگر همین خیال پردازی جنبی نیز نبود، بر ارزش، سندیت و ماندگاری اثر افزوده می شد. واقعیت این است که بر خلاف ظاهر و مشهور، پرداختن به تاریخ در حوزه فیلم و سینما، تنها گونه ای در میان سایر گونه ها نیست، بلکه از منظر عقل و مبانی فرا تجدد، پرداختن به تاریخ با محوریت قصه انبیاء و اولیاء و دشمنان آنان، گونه اصلی و مهم ترین و ضروری ترین سخنی است که زبان نیرومند فیلم باید در خدمت بیان آن قرار داده شود. شما الحمد لله تعالی در این فیلم بسیار خوب و منصفانه و متعهدانه توانستید ماجرای تلخ سلطه سیاهی و تاریکی و سفاهت بر کشور نور و روشنایی و فقاهت را به تصویر بکشید تا نسلهای آینده بدانند در مقطعی از تاریخ بر سرزمین اهورایی ایران که از قدیم آشیانه توحید و ولایت و پایگاه امام زمان (عج) بوده چه گذشت و چه سفیهان و تبه کارانی در سیمای دودمان منحط و فاسد پهلوی، بر این کشور فرمان روا بوده اند و چگونه در مقطعی از زمان بر ایران اسلامی و مهد تشیع عالم، فلان فرقه ضاله بی دین، صاحب قدرت و دولت بوده است.

 

با این کار شما و تمام عوامل با اخلاص این فیلم، دین خود را به اسلام و انقلاب و ایران، ادا کردید و برای شما اجر الهی و توفیقات هر چه بیشتر را از خداوند متعال خواستارم.

 

 

 

سید محمد قائم مقامی
بیست و چهارم مردادماه 1395 هجری شمسی

 

2 نظر

  1. سلام شما عصمت ظلیه از کجا برای رهبری اثبات می کنید

    • سلام علیکم

      عصمت ظلیه نه تنها منحصر به رهبری نیست بلکه می تواند شامل حال تمام مومنان و شیعیانی گردد که تبعت محض از حضرات معصومین علیهم السلام داشته باشند. در واقع عصمت هدف از تربیت الهی و اسلامی است و افرادی که تن به این تربیت بسپارند با توفیق الهی بدان دست خواهند یافت.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

لطفا مقدار صحیح را در کادر وارد کنید. *