اگر مسئولی بخواهد در مقابل امر به معروف قرار بگیرد باید آن مسئول مواخذه شود

جام نیوز به نقل از سایت یاران خراسانی:

به گزارش سرویس دینی جام نیوز، در این دیدار که در فضایی کاملا صمیمی و معنوی برگزار گردید آیت الله قائم مقامی ضمن ستودن حرکت عدالت خواهانه طلبه سیرجانی و همراهان وی، سخنان بسیار مهمی را ایراد داشتند.

گفتنی است این دیدار در روز دوشنبه بیستم آبان ماه ۹۲، هفتم محرم الحرام ۱۴۳۵ رخ داده است و اکنون رسانه ای شده است. در این دیدار جمعی از عدالتخواهان ولایتمدار و جوانان انقلابی به همراه طلبه عدالتخواه سیرجانی به محضر آیت الله قائم مقامی رسیده و از سخنان و توصیه های ارزشمند و راهگشای ایشان بهره مند گشتند.

مهم ترین محور های سخنان این استاد برجسته عرصه مهدویت در دیدار با عدالتخواهان ولایتمدار بدین شرح است:

 

– مبنای نهضت اباعبدالله (علیه السلام) امر به معروف و نهی از منکر است.

 

– امر به معروف و نهی از منکر اصل و اساس بسیاری از عبادات دیگر است.

 

– عظیم ترین معروف، ولایت خدا و اولیای خدا و عظیم ترین منکر ولایت طاغوت است.

 

– اگر در جامعه ای ولایت الله تحقق ندارد ، اعظم تکالیف انسان های آگاه و عارف و اهل حق وحقیقت آن جامعه مطالبه ولایت الله می شود.

 

– در آن جامعه ای که مرتبه ای از ولایت حاکم شده، بزرگترین وظیفه انسان ها ، تعمیق این ولایت ، ترسیخ وصدور این ولایت وگسترش این ولایت است.

 

– در مبانی اصلی ما (مباحث کلام و عقائد و معارف و حکمت و سیاست و …) تلاش برای تعمیق و ترسیخ و گسترش ولایت دیگر جنبه کفایی ندارد، یعنی واجب کفایی نیست واجب عینی است.

 

– در نظام ما در انقلاب اسلامی منطقه ایران به دست مبارک مومنین و خدا پرستان تصرف شده و پرچم زده شده و این پرچم همان ولایت فقیه است.

 

– امام زمان در عالم غیب است ، چون فعلا هنوز یار وناصر وکمک کننده و بیعت کننده به آن اندازه پیش نیامده است ، خدا نگفته که مردم باشند یا نباشند من ولی خودم حاکم را می کنم ظاهرش می کنم.

 

– می دانید که امر به معروف ونهی از منکر در این سه قسمت است دیگر: امر و نهی قلبی، امر و نهی زبانی ، امر و نهی اقدامی ، در هر سه قسمت تکلیف دارید. این حرف ، حرف تازه ای است در فقه که می شود وجوب عینی جهاد و نصرت دین

 

– وظیفه نیروهای حزب اللهی و ولایی و انقلابی و عدالتخواه این می شود که با منکر بزرگ یعنی ولایت طاغوت مبارزه کنند.

 

– مسئول قانون نمی تواند در برابر سخنان صریح ولی فقیه قرار بگیرد. اگر بایستد خلاف قانون کرده است.

 

– چنانچه کسی امر به معروف و نهی از منکری کرده باشد. اگر مسئولی بخواهد در مقابل این امر به معروف قرار بگیرد باید آن مسئول مورد مواخذه قرار بگیرد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

لطفا مقدار صحیح را در کادر وارد کنید. *